Fikapack, Türkiye'de hem yerel hem de uluslararası gıda, içecek, yemeklik yağ, ev kimyasalları ve ilaç üreticilerinin tedarikçisi olan 44 yıllık bir ambalaj firması olan  Plaş Plastik A.Ş.’nin ambalajlanmış kahve ve çay üretimine odaklı alt şubesidir. Rijit ambalaj sektörünün lider firmalarından biri olan Plaş, son 10 yılda kahve sektöründeki hızlı büyümeyi görmüş ve Türkiye'de kaliteli ambalajın pazar için oldukça ulaşılmaz olduğunun farkına varmıştır.

Sadece kahve ve çay ürünlerine yönelik, kendi ayrı üretim alanına sahip bu yeni alt şube, 2020 yılında yönetim kurulu kararı ile yatırımlarına başlamıştır. O zamandan beri Fikapack, pazarın ihtiyaçlarını karşılamak için önde gelen kahve firmaları ve danışmanları ile sürekli iletişim halindedir.

Ürün ve üretim kalitesine büyük önem veren Fikapack, tüm kalite kontrol laboratuvarlarını, ister müşteriye özel isterse endüstri standardı bir test prosedürü olsun, ürünleri üzerinde gerekli testleri uygulayacak ekipmanla donatmıştır. Ana şirketimiz Plaş, tüm tesislerinde tam olarak uygulanan ve sürekli izlenen ISO 9001 ve FSSC 22000 kalite yönetim sistemlerine sahiptir.

Fikapack, Gebze'de sadece kahve ve çay üretimine ayrılmış en yeni tesisimizde ayrı bir üretim alanında yer almaktadır. Araştırma ve geliştirme ekibimiz, kalite kontrol laboratuvarımız ile iş birliği içinde çalışarak yüksek kaliteli ve yenilikçi ürünlerin piyasaya sunulmasını sağlamaktadır.

Fikapack;

  • Yerel ve uluslararası kurum ve kuruluşların gıda güvenliği düzenleme standartlarını tam anlamıyla karşılar.
  • Üretim sırasında sürekli kalite kontrol ile müşterilerine en iyi ürünü üretmeyi amaçlar. Deneyimli ekibimiz, ambalajın düzgün yapıldığından emin olmak için yeşil çekirdek kabulunden kapsülün ya da ilgili ambalajın kapatılmasına kadar her adımda kalite kontrol testleri gerçekleştirerek hem aromanın hem de tadın en iyi şekilde korunduğundan emin olur.